Sunday, October 15, 2006

FC St.Pauli - Werder II

FC St.Pauli - Werder II = 6 - 1

Με μεγάλη αυτοπεπίθηση μετά απο την νίκη επι της Kiel η ομάδα μπένει δυνατά σε αυτό τον αγώνα. Μόλις στο '9 ο Esnaider γράφει το 1-0 με δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή. Στο '24 ο Grob θα ισοφαρίσει για την Werder. O Juan όμως μόλις άρχισε... στο '29 με κεφαλιά και μετά απο κορνερ του Sanchez μας βάζει μπροστά στο σκορ! Δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής σφυρίξει την λήξη του ημιχρόνου με μια προσωπική ενέργεια απο την σέντρα θα περάσει ομοιον βρεί μπροστά του και θα γράψει το 3-1. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Pezzarossi ζήλεψε λίγο απο τα φανταστικά γκολ του Juan και αυτος με μια τρομερή τρίπλα ξεμαρκάρετε μέσα στην περιοχή και απέναντι στον τερματοφύλακα τον εκτελει κάνοντας το σκορ 4-1. Στο '59 ο Esnaider και πάλι με κεφαλιά ψαράκι μετά απο σέντρα του Fuchs σημειώνει άλλο ενα όμορφο γκολ και το τελικό 6-1 θα κάνει ο Pezzarossi με εκτέλεση πέναλτι στο '80. MVP Juan Esnaider. Κόπηκαν 18.683 εισιτήρια.